e-Belge Ayarları

e-Belge ayarlarını içeren alt modüldür. Ön Ek Ayarları, Görünüm Ayarları, Bilet Ayarları, Fatura Bildirimi, İrsaliye Bildirimi, Hatalı Belge Bildirimi gibi 6 tab’tan oluşmaktadır.

Ön Ek Ayarları

Kullanıcıların sahip olduğu ön ekleri gördüğü, düzenleyebildiği ve yeni ön ekler ekleyebileceği alt modüldür.

../_images/65.png

Tek bir kullanıcı seçildiği durumunda düzenle butonunu tıklanıldığında sahip olduğu ön ekleri silebilir, düzenleyebilir ve yeni ön ekler ekleyebilir.

../_images/75.png

Yeni ön ek eklenmesi istendiğinde ekle butonundan istenen ürüne yeni bir ön ek eklenebilmesi sağlanmaktadır.

../_images/85.png

Görünüm Ayarları

Faturaların görüntülerinin ayarlanabildiği alt modüldür. Kullanıcı seçilen ürününün altındaki toggle butonu aktifleştirdiğinde faturalar tek sayfaya sığdırılır.

../_images/94.png

Adres Bilgileri

Bu ekran üst bölümde Şirket Adresi ve bu alanın hemen altında Fatura Bilgilerinin girildiği 2 bölümden oluşmaktadır.

Ekran üzerindeki alanlara bilgi girişleri yapılmasıyla sağ alt köşede bulunan “Kaydet” butonuna basılarak bilgilerin kaydedilmesi veya güncellenmesi sağlanmaktadır.

../_images/103.png

Fatura Bildirimi

E-Fatura alındığında belirli bir e-posta adresine bildirim gönderilmek istenmesi durumunda e-posta tanımı bu fatura bildirimi ekranı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ekranın üst bölümünde “e-Fatura alındığında bildirim gönderilsin mi?” sorusu için hemen altında bulunan toggle buton ayarlanmalıdır. Butonun pasif hale getirilmesi durumunda herhangi bir bilgi girişi yapılmayacak ve herhangi bir bildirim gönderilmeyecektir.

Buton aktif duruma getirildiğinde e-posta adresinin girileceği metin alanı görüntülenmektedir. Bu alana birden fazla e-posta bilgisi girilmek istenmesi durumunda e-posta adresleri arasına noktalı virgül (;) eklenmelidir.

../_images/119.png

VKN/TCKN bazında bildirim alınmak istenmesi durumunda ekranda bulunan “Ekle” butonuna basılmalıdır. Butona basılmasıyla VKN/TCKN ve E-Posta Adresi alanları açılacaktır. Alanlara bilgi girişi yapılıp “Kaydet” butonuna basılmasıyla ilgili VKN/TCKN’den bir e-Fatura gelmesi durumunda girilen e-postaya bildirim gönderilmesi sağlanmaktadır.

İrsaliye Bildirimi

İrsaliye alındığında belirli bir e-posta adresine bildirim gönderilmek istenmesi durumunda e-posta tanımı bu irsaliye bildirimi ekranı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ekranın üst bölümünde “İrsaliye alındığında bildirim gönderilsin mi?” sorusu için hemen altında bulunan toggle buton ayarlanmalıdır. Butonun pasif hale getirilmesi durumunda herhangi bir bilgi girişi yapılmayacak ve herhangi bir bildirim gönderilmeyecektir.

Buton aktif duruma getirildiğinde e-posta adresinin girileceği metin alanı görüntülenmektedir. Bu alana birden fazla e-posta bilgisi girilmek istenmesi durumunda e-posta adresleri arasına noktalı virgül (;) eklenmelidir.

../_images/123.png

VKN/TCKN bazında bildirim alınmak istenmesi durumunda ekranda bulunan “Ekle” butonuna basılmalıdır. Butona basılmasıyla VKN/TCKN ve E-Posta Adresi alanları açılacaktır. Alanlara bilgi girişi yapılıp “Kaydet” butonuna basılmasıyla ilgili VKN/TCKN’den bir irsaliye gelmesi durumunda girilen e-postaya bildirim gönderilmesi sağlanmaktadır.

Hatalı Belge Bildirimi

Herhangi bir üründen hatalı belge alındığında belirli bir e-posta adresine bildirim gönderilmek istenildiği durumda e-posta tanımı bu hatalı belge bildirimi ekranı üzerinden gerçekleştirilmektedir. İstenilen ürünün bildirimlerinin tanımlanan e-postaya gönderilmesi sağlanmaktadır. Birden fazla e-posta bilgisi girilmek istenmesi durumunda e-posta adresleri arasına noktalı virgül (;) eklenmelidir. Farklı bir ürün eklenmek istendiğinde “ekle” kısmına kısmına tıklanmalıdır.

../_images/132.png