ÖKC Mali Raporu

ÖKC Mali Raporu ekranında günümüze kadar üretilen raporlar listelenmektedir. Seçilen rapor için işlemler menüsünde “Detay”, “Gönder” ve “Sil” düğmeleri bulunmaktadır. Daha önce oluşturduğunuz fakat GİB’e henüz göndermediğiniz bir raporun detaylarını görebilir, GİB’e gönderebilir veya sistemden silebilirsiniz. GİB’e gönderimi gerçekleştirilen raporlar sistem üzerinden silinememektedir.

../_images/1k.png

Yeni bir ÖKC Mali Raporu oluşturmak için sağ üst tarafta bulunan “Rapor Oluştur” düğmesine tıklanır ve açılan pencereden raporun ait olduğu dönem bilgisi girilir.

../_images/2k.png

Oluşturulan dönem listeden seçilir ve işlemler menüsündeki “Detay” düğmesine tıklanır. Sonrasında açılan ekranda sağ üst tarafta bulunan “Mali Rapor Ekle” düğmesine tıklanır.

../_images/3k.png

Açılan ekranda ilgili alanlar doldurulur. “Kaydet” düğmesine tıkanılarak mali rapor kaydedilir.

../_images/4k.png

Her bir ÖKC cihazı için mali rapor oluşturulması gerektiğinden, bahsedilen işlem her ÖKC cihazı için tekrarlanır. Bütün ÖKC verileri girildikten sonra dönem raporlarının bulunduğu listeden ilgili rapor seçilir ve işlemler menüsünden “Gönder” düğmesine tıklanır. Böylelikle ÖKC Mali Raporunuz GİB’e iletilmek üzere kuyruğu eklenir.

GİB’e gönderim sırasında bir hata alınması durumunda destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.