Taslaklar

Bu bölümde, daha önce oluşturulmasına başlanmış ve kaydedilmiş ancak alıcısına gönderilmemiş olan tüm faturalar listelenmektedir. Yapılabilecek işlemlerin işlemler menüsünde görünebilmesi için işlem yapılacak fatura seçilmelidir.

Filtre Ekle çubuğunda Unvan, VKN/TCKN, Fatura No vb. Bilgiler ile faturalar filtrelenebilmektedir.

../_images/1t.png

Düzenlenmek istenen fatura için işlemler kısmında kalem simgesi ile belirtilen “Düzenle” seçeneğine tıklanarak ilgili fatura için “Fatura Düzenleme” ekranı açılır.

../_images/2t.png

Yapılmak istenen değişiklikler tamamlandığında, faturayı doğrudan alıcısına iletmek için “Gönder” düğmesi kullanılmalıdır. Fakat fatura doğrudan alıcısına gönderilmeyip güncel hali ile taslaklara kaydedilmek isteniyorsa “Güncelle” düğmesi kullanılmalıdır.

İşlemler alanında Önizleme, Düzenle, Onayla ve Gönder, PDF indirme, XML indirme, Faturayı Sıfırlama, e-Posta Detayı, Yazdır ve Kopyala işlemleri yapılabilmektedir. Taslaklara kaydedilen faturalar hiçbir şekilde silinememektedir. Alıcısına gönderilen faturalar “Fatura Listesi” ekranında listelenmektedir.

Onayla ve Gönder: Seçilen faturanın onaylanıp gönderimi sağlanmaktadır.

Faturayı Sıfırlama: Seçilen faturanın sıfırlaması sağlanmaktadır. Hatalı oluşturulmuş faturalar için “Faturayı Sıfırlama” düğmesi kullanılmalıdır. Faturayı sıfırlama işlemi, fatura numarası hariç, faturaya ait tüm alanların silinmesi anlamına gelmektedir.

e-Posta Detayı: e-Posta gönderimi olan faturalarda ortaya çıkan işlem butonudur. E-Posta’nın durumu hakkında bilgi sağlanmaktadır.