Taslaklar

Taslaklar menü seçeneği ile açılacak olan ekranda yeni irsaliye ekle ekranında oluşturulmuş ve henüz alıcısına gönderilmemiş e-irsaliyeler listelenmektedir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Yeni İrsaliye” düğmesi ile yeni irsaliye ekranına geçiş yapılmaktadır.

../_images/101.png

İrsaliye Yükle” düğmesi ile Excel ve XML formatında irsaliyelerin sisteme yüklenmesi sağlanmaktadır. Düğme üzerinden seçim yapılıp tıklandığında aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi ekran açılacaktır. Bu ekran üzerinden örnek excel formatı indirilebilir. Formata uygun hazırlanmış irsaliye dosyası bu alandan yüklenebilmektedir.

../_images/112.png

Taslaklar listesinde İrsaliyeler “Oluşturulma Tarihi”ne göre sıralanmaktadır.

Taslaklar listesinden bir irsaliye seçilmesiyle işlemler alanında Ön izleme, Düzenle, PDF İndir, XML İndir, İrsaliyeyi Sıfırla ve Gönder işlem düğmeleri görüntülenmektedir. Liste üzerinden çoklu seçim yapılması durumunda PDF İndir, XML İndir, Gönder işlemleri toplu olarak gerçekleştirilebilmektedir.

../_images/121.png

Ön İzleme: Ön izleme düğmesine basılmasıyla ilgili irsaliyenin xslt görünümü getirilmektedir.

Düzenle: Düzenle düğmesi ile ilgili irsaliye düzenleme ekranında açılacaktır.

Gönder: Taslak durumunda olan irsaliyenin gib’e sonrasında da alıcısına iletilmesi sağlanmaktadır.

PDF İndir: Seçilen irsaliye veya irsaliyelerin pdf formatında indirilebilmesi sağlanmaktadır.

XML İndir: Seçilen irsaliye veya irsaliyelerin xml formatında indirilebilmesi sağlanmaktadır.

İrsaliyeyi Sıfırla: Bu işlem düğmesine basılmasıyla irsaliye numarası hariç irsaliyeye ait tüm irsaliye bilgilerinin silinmesi sağlanmaktadır.