Taslaklar

Taslaklar alt modülü ile açılacak olan ekranda yeni fatura ekle ekranında oluşturulmuş ve henüz alıcısına gönderilmemiş e-faturalar listelenmektedir. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan “Yeni Fatura” butonu ile yeni fatura ekranına geçiş yapılmaktadır.

Fatura Yükle” butonu ile Excel ve XML formatında faturaların sisteme yüklenmesi sağlanmaktadır. Buton üzerinden seçim yapılıp tıklandığında aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi ekran açılacaktır. Bu ekran üzerinden örnek excel/xml formatı indirilebilir. Formata uygun hazırlanmış fatura dosyası bu alandan yüklenebilmektedir.

../_images/66.png

Taslaklar listesinden bir fatura seçilmesiyle işlemler alanında Ön izleme, Düzenle, Gönder, PDF İndir, XML İndir ve Faturayı Sıfırla işlem butonları görüntülenmektedir. Liste üzerinden çoklu seçim yapılması durumunda Gönder, PDF İndir, XML İndir, Faturayı Sıfırla işlemleri toplu olarak gerçekleştirilebilmektedir.

../_images/67.png

Ön İzleme: Ön izleme butonuna basılmasıyla ilgili faturanın xslt görünümü getirilmektedir.

Düzenle: Düzenle butonu ile ilgili fatura düzenleme ekranında açılacaktır.

Gönder: Taslak durumunda olan faturanın gib’e iletilmesi sağlanmaktadır.

PDF İndir: Seçilen fatura veya faturaların pdf formatında indirilebilmesi sağlanmaktadır.

XML İndir: Seçilen fatura veya faturaların xml formatında indirilebilmesi sağlanmaktadır.

Faturayı Sıfırla: Bu işlem butonuna basılmasıyla fatura numarası hariç faturaya ait tüm fatura bilgilerinin silinmesi sağlanmaktadır.