Giden Kutusu

Firma tarafından oluşturulup alıcılarına iletilmek üzere GİB üzerinden gönderilen e-faturaların temel bilgileri ile listelendiği ekrandır.

Ekran Giden Faturalar ve Arşiv olmak üzere 2 sekmeden oluşmaktadır.

Ekranın üst bölümünde bulunan Filtreleme alanı ile listelenen faturalar filtrelenerek görüntülenebilmektedir. Sağ tarafta bulunan “Excel İndir” butonu ile ekranda listelenen faturaların Excel ile dışarı aktarılabilmesi sağlanmaktadır.

“Yeni Fatura” butonuyla fatura ekranına geçiş sağlanmaktadır.

../_images/1gi.png

Liste üzerinden bir fatura seçilmesi ile işlemler alanında Ön İzleme, Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir, Yazdır ve Kopyala işlem butonları görüntülenecektir. Liste üzerinden çoklu seçim yapılması durumunda yalnızca Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir ve Yazdır işlem butonları görüntülenecektir.

Gelen kutusunda olduğu gibi Giden Faturalar için de İşlemler kısmında faturanın ön izlemesinin yapılması, arşive gönderimi, dosya olarak indirilmesi ve Kabul veya Red edilmesi ya da Kabul/Red nedeninin incelenmesi sağlanmaktadır.

Fatura durumu hatalı olması halinde işlemler alanında “Hatayı Göster” butonu görüntülenecektir. Bu butona basılmasıyla faturaya ait hata incelenebilecektir.

Arşiv

Giden e-Faturaların arşive gönderilmiş olanları burada listelenir. Giden e-Faturalar ana listesinde olduğu gibi e-faturalar temel bilgileri ile görüntülenebilmektedir. İşlemler alanında görüntülenen işlem butonları ile ön izleme, dosya indirme, arşivden çıkarma, sebeplerinin incelenmesi sağlanmaktadır. Liste üzerinden bir fatura seçilmesi ile işlemler alanında Ön İzleme, Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir, Yazdır ve Kopyala işlem butonları görüntülenecektir.

Liste üzerinden çoklu seçim yapılması durumunda yalnızca Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir, Tekrar Dene ve Taslağa Geri Çek işlem butonları görüntülenecektir.

Fatura durumu hatalı olması halinde işlemler alanında “Hatayı Göster” butonu görüntülenecektir. Bu butona basılmasıyla faturaya ait hata incelenebilecektir.

Taslağa Geri Çek: Bu işlem butonu ile seçilen faturalar düzenlenmek üzere taslak hale getirilir.

Tekrar Dene: Bu işlem butonu ile hata alan faturalar için gönderim işlemi yeniden tekrarlanır.

Arşive Gönder: Faturaların arşive gönderilmesi otomatik olarak gerçekleştirilmez. Bu işlem butonu ile seçili faturalar giden faturalar ekranından arşiv ekranına taşınmaktadır.

../_images/2gi.png