Gelen Kutusu

Gelen e-faturalar temel bilgileriyle birlikte bu ekranda listelenmektedir. Gelen kutusu ekranı Gelen Faturalar ve Arşiv olmak üzere 2 sekmeden oluşmaktadır.

Ekranın üst bölümünde bulunan Filtreleme alanı ile listelenen faturalar filtrelenerek görüntülenebilmektedir. Sağ tarafta bulunan “Excel İndir” butonu ile ekranda listelenen faturaların Excel ile dışarı aktarılabilmesi sağlanmaktadır.

../_images/1g.png

Liste üzerinden bir fatura seçilmesi ile işlemler alanında Ön İzleme, Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir, Kabul/Red Bilgileri, Okundu/Okunmadı, Yazdır ve İade Faturası oluştur işlem butonları görüntülenecektir.

../_images/2g.png

Liste üzerinden çoklu seçim yapılması durumunda yalnızca Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir, Okundu/Okunmadı ve Yazdır işlem butonları görüntülenecektir.

../_images/3g.png

Kabul/Red Bilgileri: Ticari faturalar için iletilen Kabul/Red bilgilerinin görüntülenmesi sağlanmaktadır.

a) Kabul/Red Nedenini Göster: Ticari faturalar için iletilen Kabul/Red nedeninin görüntülenmesi sağlanmaktadır.

b) Yanıt PDF İndir: Yanıtın PDF olarak indirilmesini sağlamaktadır.

c) Yanıt Önizle: Yanıtın önizlenmesini sağlamaktadır.

d) Yanıt XML İndir: Yanıtın XML olarak indirilmesini sağlamaktadır.

../_images/4g.png

Okundu/Okunmadı: Okundu/Okunmadı butonları ile seçilen faturaların durumu değiştirilebilmektedir. Okunmadı durumuna çekilen faturalar gelen faturalar ekranında koyu gri olarak gösterilmektedir. Ayrıca en son incelenen fatura listede açık gri olarak gösterilmektedir.

Arşive Gönder: Faturaların arşive gönderilmesi otomatik olarak gerçekleştirilmez, kullanıcının kendisinin ilgili faturaları arşive göndermesi gerekmektedir. Bu işlem butonuna basılmasıyla seçilen faturalar Gelen Faturalar ekranından Arşiv ekranına taşınacaklardır.

İade Faturası Oluştur: Seçilen faturanın iade faturasını oluşturulması sağlanmaktadır. Otomatik olarak iade fatura oluşturma ekranına yönlendirme sağlanmaktadır.

Yazdır: Seçilen faturanın yazdırılması sağlanmaktadır.

Arşiv

Gelen e-Faturaların arşive gönderilmiş olanları bu ekranda listelenir. Liste üzerinden bir fatura seçilmesi ile işlemler alanında Ön İzleme, Arşivden Çıkar, PDF İndir, XML İndir, Kabul/Red Bilgileri, Okundu/Okunmadı, Yazdır ve İade Faturası oluştur işlem butonları görüntülenecektir.

../_images/5g.png