Gelen Kutusu

Gelen e-faturalar temel bilgileriyle birlikte bu ekranda listelenmektedir. Ekran Gelen Faturalar ve Arşiv olmak üzere 2 ayrı tab’dan oluşmaktadır.

Ekranın üst bölümünde bulunan Filtreleme alanı ile listelenen faturalar filtrelenerek görüntülenebilmektedir. Sağ tarafta bulunan “Excel İndir” butonu ile ekranda listelenen faturaların excel ile dışarı aktarılabilmesi sağlanmaktadır.

../_images/68.png

Liste üzerinden bir fatura seçilmesi ile işlemler alanında Ön İzleme, Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir, Log Kayıtları, Okundu/Okunmadı ve Kabul/Red Nedeni Göster işlem butonları görüntülenecektir. Liste üzerinden çoklu seçim yapılması durumunda yalnızca Arşive Gönder, PDF İndir, XML İndir ve Okundu/Okunmadı işlem butonları görüntülenecektir.

Kabul/Red Nedeni Göster: Ticari faturalar için iletilen kabul/red nedeninin görüntülenmesi sağlanmaktadır.

Log Kayıtları: Bu işlem butonu ile ilgili faturaya ait işlem hareketleri görüntülenebilmektedir.

Okundu/Okunmadı: Okundu/Okunmadı butonları ile seçilen faturaların durumu değiştirilebilmektedir. Okunmadı durumuna çekilen faturalar gelen faturalar ekranında koyu gri olarak gösterilmektedir.

Ayrıca en son incelenen fatura listede açık gri olarak gösterilmektedir.

Arşive Gönder: Faturaların arşive gönderilmesi otomatik olarak gerçekleştirilmez, kullanıcının kendisinin ilgili faturaları arşive göndermesi gerekmektedir. Bu işlem butonuna basılmasıyla seçilen fatura/lar Gelen Faturalar ekranından Arşiv ekranına taşınacaklardır.

Arşiv

Gelen e-Faturaların arşive gönderilmiş olanları bu ekranda listelenir. Gelen e-Faturalar listesinde olduğu gibi e-faturalar temel bilgileri ile bu ekranda da görüntülenebilmektedir.

Arşive gönderilen faturalar için de Gelen Faturalar ekranında gerçekleştirilen işlemler gerçekleştirilebilmektedir.