Durum Raporu

Sabit kıymet durum raporu, işletmelerde bulunan değerlenebilir varlıkların takip edildiği rapor olarak tasarlanmıştır. İşletme bünyesinde bulunan tüm sabit kıymet kartları farklı filtreleme sonuçlarına göre rapor ekranında gösterilmektedir. Belirli bir tarih aralığında alınmış sabit kıymetler şube, kart, depo, tür ve tedarikçi bazında raporlanabilmektedir.

Raporda, sabit kıymet kartının aktife giriş tarihine göre filtrelenebilmesi için filtreleme alanında Rapor Başlangıç/Bitiş Tarihleri bulunmaktadır. Tüm şubelere göre veya bir şubeye göre rapor alınabilmesi için; Şube dropdown’u, belirli bir kart özelinde veya tüm kartlara göre rapor alınabilmesi için; Sabit Kıymet Kartı dropdown’u, sabit kıymet kartına tanımlı hesap bilgisine göre rapor alınabilmesi için; Sabit Kıymet Türü dropdown’u, sistemde depoda kalan miktarların gösterimi ve depo bazında rapor alınabilmesi için; Depo dropdown’u, sabit kıymet kartının alındığı cari bilgisine göre raporlama alınabilmesi için ise; Tedarikçi dropdown’u bulunmaktadır.

../../_images/durum.png

Filtreleme alanındaki dropdown’lar üzerinde gerekli seçimler yapılıp, “Filtrele” butonuna tıklandığında grid üzerinde sabit kıymete ait bilgiler görüntülenecektir. “Excel İndir” butonuna tıklanarak raporun dışa aktarılması sağlanmaktadır.

Grid üzerinde; Kod, Adı, Depo, Toplam Aktif Değer, Giriş Adet, Kalan Adet, Tedarikçi, Aktife Giriş Tarihi, Tür, Net Değer, Toplam Birikmiş Amortisman ve Şube bilgileri bulunmaktadır.