Ayarlar

Ayarlar alt modülü ile adres bilgileri ve fatura bildirimi tanımları yapılmaktadır. Bu ekran Adres Bilgileri ve Fatura Bildirimi olmak üzere iki ayrı tab’dan oluşmaktadır.

Bir e-Fatura oluşturulmadan önce “Ayarlar” bölümünde gerekli bilgilerin girilmiş olması gerekmektedir.

Adres Bilgileri

Bu ekran üst bölümde Şirket Adresi ve bu alanın hemen altında Fatura Bilgilerinin girildiği 2 bölümden oluşmaktadır.

Ekran üzerindeki alanlara bilgi girişleri yapılmasıyla sağ alt köşede bulunan “Kaydet” butonuna basılarak bilgilerin kaydedilmesi veya güncellenmesi sağlanmaktadır.

../_images/541.png

Fatura Bildirimi

E-Fatura alındığında belirli bir e-posta adresine bildirim gönderilmek istenmesi durumunda e-posta tanımı bu fatura bildirimi ekranı üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ekranın üst bölümünde ”e-Fatura alındığında bildirim gönderilsin mi?” sorusu için hemen altında bulunan toggle buton ayarlanmalıdır. Butonun deaktif duruma getirilmesi durumunda herhangi bir bilgi girişi yapılmayacak ve herhangi bir bildirim gönderilmeyecektir.

Buton aktif duruma getirildiğinde e-posta adresinin girileceği metin alanı görüntülenmektedir. Bu alana birden fazla e-posta bilgisi girilmek istenmesi durumunda e-posta adresleri arasına noktalı virgül(;) eklenmelidir.

../_images/551.png

VKN/TCKN bazında bildirim alınmak istenmesi durumunda ekranda bulunan “Ekle” butonuna basılmalıdır. Butona basılmasıyla VKN/TCKN ve E-Posta Adresi alanları açılacaktır. Alanlara bilgi girişi yapılıp “Kaydet” butonuna basılmasıyla ilgili VKN/TCKN’den bir e-fatura gelmesi durumunda girilen e-postaya bildirim gönderilmesi sağlanmaktadır.