Hesap Hareket Dökümü

Hesap Hareket Dökümü, hesap planındaki bütün hesaplara girilmiş işlemlerin, her hesap için ayrı olarak listelenmesini sağlamaktadır. Yani, hesap planında herhangi bir hesaba ait işlemlerin görüntülendiği rapordur. Alt hesapların yanı sıra hesapların da ayrıntıları raporlanabilmektedir. Seçilen tarih aralığında, hesap durumlarının takip edilebilmesi amacıyla tasarlanmıştır.

Hesap Hareket Dökümü hem Hesap Planı üzerine eklenecek ikon ile hem de uygulama üzerinden manuel erişim sağlanabilmelidir.

Ekran ilk açıldığında, Üst bölümde, tarih ve hesap koduna bağlı filtreleme yapabilmek için Fiş Başlangıç-Bitiş Tarihi ve Başlangıç-Bitiş Hesap Kodu, Hesaplama Detayı(ana, alt) ve Şube alanları bulunmaktadır. Gerekli filtreleme alanları doldurulup “Filtrele” butonuna tıklandığında Hesap Hareket Dökümü grid üzerinde listelenecektir.

../../_images/hesap_hareket.png

Filtreleme bölümünde bulunan hesap kodu alanları tüm hesap kodlarını(Ana, Ara, Alt) getirmektedir. Bu alandan yapılacak seçimler doğrultusunda o hesaplar ve o hesaplar arasındaki tanımlanmış tüm hesap kodları için hesap aralığı bazında hareket dökümleri (seçilen tarihe bağlı olarak) listelenmektedir.

Hesap Hareket Dökümü ekranında yer alan grid üzerinde, İncele ikonu bulunmaktadır. Bu ikona tıklanmasıyla birlikte, Fiş Hareketleri ekranında, ilgili kaydın detay bilgisi açılmaktadır.

../../_images/hesap_hareket1.png

Hesap Hareket Dökümü ekranında yer alan grid üzerinde, Belge Detayı ikonu bulunmaktadır. Bu ikona tıklanmasıyla birlikte, Fiş Hareketleri > Düzenle ekranında, ilgili kaydın detay bilgisi açılmaktadır. Gridin sağ üst köşesinde bulunan Excel İndir ikonuna tıklandığında, filtreleme ile oluşturulan hesap hareket dökümü excel formatta içe aktarılmaktadır.

Sayfanın en alt bölümünde hesaplara ait toplam Borç, Alacak bakiyeleri TL cinsinden gösterilmektedir.

../../_images/hesap_hareket2.png