Borç/Alacak Raporu

Borç/alacak raporu sistemde kayıtlı cari hesap kartlarının, bakiye durumları ile beraber belirli tarihler aralığında yapılan işlem bakiyelerinin görülmesi için tasarlanmıştır. Borç/alacak raporunda mali yıl başlangıcından itibaren cari hesaplar takip edilebileceği gibi, belirli tarihler aralığında da cari hesap kartlarının bakiye bilgileri takip edilebilmektedir.

Ekran ilk açıldığında üst bölümde filtreleme alanı, yazdır, excel indir ve filtrele butonları yer almaktadır. Bu alanın hemen altında ise filtrelenen rapor sonuçları görüntülenecektir.

../../../_images/borc_alacak.png

Filtreleme alanında Rapor Başlangıç-Bitiş Tarihleri, Şube, Cari Hesap, Borç/Alacak ve Para Birimi seçimleri yapıldıktan sonra Filtreleme butonuna tıklanmasıyla rapor sonuçları görüntülenebilecektir.

Bu ekran üzerinden aynı zamanda cari mutabakatlarının sağlanması amacıyla istenilen cari için mutabakat formu oluşturulabilmekte ve ilgili cariye bu form mail yolu ile iletilebilmektedir.

Grid üzerinden tek bir cari seçilmesiyle işlemler alanında Önizleme butonu görülecektir. Bu buton seçilerek cariye gönderilecek olan mutabakat formuna ait önizleme görüntülenebilmektedir.

Grid üzerinden 1 veya daha fazla cari seçerek işlemler alanında görüntülenen Mutabakat Gönder butonu ile seçili olan carilere mutabakat formu mail olarak iletilmektedir.

Excel İndir butonuna tıklanarak filtreleme ile görüntülenen raporun dışa aktarılması sağlanacaktır.

Yazdır butonuna tıklanmasıyla görüntülenen raporun yazdırılabilmesi sağlanacaktır.