Tahsilat/Ödeme Raporu

Tahsilat/ödeme planı raporu, alacaklı olunan veya ödeme yapılacak carilerin takip edildiği ve vadelerine göre tahsilat/ödeme planlarının oluşturulduğu ekran olarak tasarlanmıştır.

Rapor üzerinde vade tarihlerine göre filtreleme yapmak için vade başlangıç ve bitiş tarihi filtreleri bulunmaktadır.

Raporda tahsil edilecek alacaklar ve ödenecek borçlar aynı anda görüntülenememektedir. Tahsilat/ödeme dropdown’ında mutlaka seçim yapılması zorunludur. Tahsil edilecekler seçeneği seçildiği takdirde, tahsil edilecek alacaklar rapor grid’inde gösterilecek, ödeme yapılacaklar seçildiği takdirde ödenecek borçların bilgileri grid’de gösterilecektir. Tahsil edilecek seçildiği takdirde raporda hesaplama yapılarak gösterilecek belgeler aşağıda belirtilmiştir.

  • Giden fatura ekranından, kayıt edilen faturalar

  • Müşteri çekleri ekranında girilen çekler

  • Müşteri senetleri ekranından girilen senetler

Ödenecek seçili olduğu takdirde, raporda hesaplama yapılarak gösterilecek belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Gelen fatura ekranından kayıt edilen faturalar

  • Firma çekleri ekranından girilen çekler

  • Firma senetleri ekranından girilen senetler

Tahsilat/ödeme analizi raporu, sistemde tahsilat/ödeme raporunun içerisinde tahsilat/ödeme tab’ın da gösterilecektir. Bu raporda kullanıcı vade tarihlerine göre veya şube seçimine göre rapor alabilmektedir. Raporda, tahsilat/ödeme planı raporunda belge bazında gösterilen tutarların belge tipine ve vade tarihine göre gruplanarak gösterimi mevcuttur.

../../../_images/tahsilat_odeme.png

Ekran 2 tab’dan oluşmuştur. Ekran ilk açıldığında Tahsilat/Ödeme Planı ekranı açılacaktır. Ekranlarda üst bölümde filtreleme alanları, yazdır, excel indir ve filtrele butonları bulunmaktadır. Bu alanın hemen altında ise filtreleme sonuçlarının görüntülendiği alanlar bulunmaktadır.

../../../_images/tahsilat_odeme1.png